Typy na výlety

Typy kam se z našeho penzionu můžete vydat na výlety

Hrad Buchlov
Hrad Buchlov

Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují
do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků jednotlivé výstavby. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře.  Hrad je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo.

Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí
svaté Barbory tvoří oddechové a kulturní prostředí této oblasti.

Zámek Buchlovice
Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí.

Velehrad
Velehrad

Velehrad se nachází mezi výběžky Chřibů 7 km od Uherského Hradiště v jednom z nejmalebnějších koutů Slovácka. Je významným duchovním centrem, místem častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav.

V lidové tradici je obec dosud ztotožňována s hlavním střediskem Velké Moravy. V pramenech 9.-13. století však sídlo tohoto názvu není nikde zmíněno. Nejstarší doklad pro jméno Velehrad je až v listině olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka z r. 1131, ale bez bližší identifikace.

Uherské Hradiště
Uherské Hradiště

Město na řece Moravě je srdcem Slovácka, regionu proslulého svébytným folklorem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem a překrásnými kroji. Projděte se historickým centrem i vinařskými uličkami v Mařaticích, navštivte expozice Slováckého muzea a poznejte zblízka bohaté slovácké lidové tradice!

Skanzen Strážnice
Skanzen Strážnice

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy je ukázkou lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka. Skanzen je proto rozčleněn do areálů představujících tyto regiony.Pro návštěvníky pořádá každoročně Národní ústav lidové kultury v areálu muzea zvykoslovné pořady – např. stavění máje, dožínky, zarážení hory apod., ukázky rukodělných technik, akce pro děti a vždy poslední víkend v červnu se stává atraktivním prostředím pro programy Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice.

Replika větrného mlýnu u obce Jalubí
Replika větrného mlýnu u obce Jalubí

Větrný mlýn v Jalubí je dnes již pouhou replikou původního mlýna zvaného Smolkův větřák. Původní osm metrů vysoký mlýn byl poničen bombou na konci druhé světové války a rozebrán na stavební materiál. Nový mlýn byl postaven v letech 2007 – 2009 s cílem vystavět věrnou kopii původní stavby a přiblížit tak široké veřejnosti zručnost dávných řemeslníků. Mlýn je po domluvě přístupný.

 

Použité fotografie s povolením autora www.hejdajiri.cz